FELINOTERAPIA

(od 1go roku życia)
Prowadząca: SingaLove Helena Wołowicz

Piątek: od 10:30-11:30
Cena: 30 zł (wejście jednorazowe ) 25 zł ( 4 wejścia w karnecie)

ZAPISY:
500-525-625
info@singalove.pl


Felinoterapia jest jedną z form zooterapii, w której terapeuta nawiązuje  kontakt z pacjentem, dzięki obecności zwierzaka. Kontakt ze zwierzęciem przyczynia się do poprawy zdrowia fizycznego oraz psychicznego człowieka. Kototerapia, nie tylko wspomaga rozwój, ale też pomaga przełamać wszelkiego rodzaju ograniczenia, lęki, ułatwia komunikację, rozwija zdolność okazywania uczuć i emocji, wzmacnia pewność siebie, zmniejsza poczucie samotności, stymuluje organizm człowieka do hormonów szczęścia – endorfin. To także zabawa i edukacja wspierana udziałem mruczącego terapeuty. Zajęcia z wykorzystaniem kototerapii, odbywające się regularnie przynoszą wiele pozytywnych efektów zarówno pedagogicznych, jak i terapeutycznych. Zajęcia dostosowuję indywidualnie do konkretnej osoby lub grupy (pod względem wiekowym, czy też konkretnymi zaburzeniami, chorobami).

Co robimy na zajęciach felinoterapii:

-dzieci na zajęciach zapoznają się ze światem zwierząt, rozmawiamy na temat kociej natury (mowa ciała, potrzeby, nawyki) oraz poznajemy odpowiedzi na wiele pytań związanych z opieką nad kotem w domu.
-dzięki felinoterapii z wykorzystaniem bajkoterapii pracujemy nad ważnymi tematami w zakresie budowania pewności siebie, pokonywania lęków, nawiązywanie kontaktów międzyludzkich itd.
-kontakt z kotem ( głaskanie, drapanie, przytulanie, wspólna zabawa ) stymuluje rozwój dzieci i przyspiesza rehabilitację
-dzięki arteterapii (filcowaniu wełny na mokro, malowanie drewna i ceramiki, zabawy plastyczne) rozwijamy zdolności manualne i wyobraźnię
-rozwijamy rozwój mowy dziecka, dzięki zabawom logopedycznym związanych z kocią tematyką.

W felinoterapii mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli, szczególnie osoby z zaburzeniami zachowania i emocji, zaburzeniami lękowymi, depresją, nadpobudliwością, autyzmem, ADHD, zespołem Aspergera, zespołem Downa, reumatyzmem, osoby niepełnosprawne itd. Jedyny wyjątek stanowią osoby uczulone na kocią sierść.