Strona świata

Punkt zapalny

Siedząc w swoich domach w wygodnych fotelach cieszymy się z tego co mamy. Może nie wszystko jest tak piękne i idealne, jak nam się to wydaje, ale kiedy przychodzi nam mierzyć się z realiami współczesnego świata, to w miarę jesteśmy zadowoleni z obecnego obrazu. A może czas na to, aby zobaczyć jak wygląda świat z zupełnie innej perspektywy? Może czas spojrzeć do miejsc, o których na co dzień za dużo się nie mówi? Dzięki temu będzie można przekonać się, że nie każda osoba może cieszyć się tak względnym spokojem, jak my. O tym w swojej książce pt. Strona świata opowiada Wojciech Jagielski (https://www.taniaksiazka.pl/strona-swiata-reporter-o-swiecie-ktory-gwaltownie-sie-zmienia-wojciech-jagielski-p-1392167.html).

Literatura faktu

Jeżeli już ktoś ma mówić o faktach, to właśnie on. Wojciech Jagielski ma do tego pełne prawo, ponieważ dużo widział i dużo przeżył. Polski dziennikarz, korespondent, były publicysta Gazety Wyborczej, pisarz – można o nim powiedzieć naprawdę wiele. Zawsze stara się wszystko przedstawiać obiektywnie, aby jego czytelnicy mogli samodzielnie ocenić poszczególne fakty. Czasem obraz, który nam pokazuje nie jest łatwo do przetrawienia, ale czas naprawdę na to, aby obudzić się z tego spokojnego snu. Czas dostrzec miejsca, gdzie nie jest łatwo. Gdzie każdy dzień to tak naprawdę walka o życie. My cieszymy się z tego, że możemy chodzić do pracy, do restauracji, nie pasuje nam, kiedy ktoś serwuje nam podwyżki w sklepach. Są takie miejsca, gdzie ludzie cieszą się z tego, że mogą żyć i po raz kolejny mogą otworzyć oczy po ciężkiej nocy.

Obiektywny reportaż

“Strony świata” to obiektywny reportaż Wojciecha Jagielskiego, dzięki czemu można przekonać się, jak wygląda sytuacja na Bliskim Wschodzie, czy też w krajach Kaukazu. Na co dzień polskie media mało się tym zajmują, skupiając się na wydawać by się mogło ważniejszych sprawach. A w tych miejscach sytuacja nie wygląda najlepiej. Każdy dzień może być punktem zapalnym, który nie tylko będzie miał wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Te kraje to jeden wielki chaos, który wkrada się nie tylko do ludzkich serc, ale na terytorium najróżniejszych państw. Indie, Gruzja, Iran, RPA i wiele innych krajów – ogrom miejsc, gdzie tak naprawdę rozstrzyga się los pozostałego świata. Wydawać by się mogło, że to wszystko jest daleko. Ale te wydarzenia mogą mieć wpływ także na nasze państwo, na dzieje Europy i wielu innych kontynentów. Wojciech Jagielski doskonale przedstawia to w swojej książce. Czas obudzić się i zobaczyć, że wielu ludzi dookoła nas ma ciężkie problemy z którymi nie tak łatwo można sobie w obecny sposób poradzić.

zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com